Itt az újabb bejelentés a Hamásztól: további túszokat engednek szabadon
Azt is közölték, hány ember nyeri vissza szabadságát.
Négy teljesen immunizált oltott fertőződött meg az omikron nevű szupervariánssal Németországban, a betegek tünetei közepesen súlyosak – írja a Reuters.
Kis számú esetről van szó, messzemenő következtetéseket ebből nem érdemes levonni, de ez a tény is egy újabb adalék ahhoz a vizsgálat alatt lévő kérdéshez, hogy vajon az oltottak védelmén könnyebben áttör-e a szupervariáns – írta meg a Reuters híre alapján a Portfolió.
Múlt héten Dobson Szabolcs Facebook-posztjában írt arról, hogy kimutatták az omikron variánst Izraelben három olyan Afrikából hazatérő személynél, akik mind be voltak oltva. Az izraeli fertőzöttek közül az egyikük 3 Pfizerrel, másikuk két AstraZenecával, a harmadik pedig két Jansennel volt beoltva.
– jelentette az egészségügyi hatóság baden-württembergi irodája. Középsúlyos tüneteik vanna, melyeknek azokat szokás hívni, melyekkel még otthoni körülmények között meg lehet kűzdeni, viszont amely túlmutat az enyhe szinten, ahol puszta kellemetlenségnek számít a betegség.
A vezető szerint a folyamatos laboratóriumi tesztek után a következő két hétben elemzeni fogják, hogy a két vagy három Pfizer-oltással rendelkezők vérében lévő antitestek semlegesítik-e az omikron-variánst.
„Nyilván a vizsgálatokat azért is végzik el, hogy szükséges lehet-e egy új oltás kifejlesztése. Mi azt gondoljuk, hogy valószínű, hogy ezek az emberek jelentős védelemmel rendelkeznek a súlyos lefolyású, az omikron által okozott betegséggel szemben Szerintem egyelőre nincs miért aggódnunk. Az egyetlen dolog jelen pillanatban az a tény, hogy sokan egyáltalán nincsenek beoltva” – mondta el a gyógyszergyár vezetője.
Az igazgató szerint a mutáció igenis aggasztó, mivel a vírust semlegesíteni hivatott antitestek 8-9-szer kevésbé hatékonyak lehetnek az omikronnal szemben.
„Azt gondolom, hogy nincs olyan világ, amelyben ugyanolyan hatékony lenne (a vakcina), mint volt a delta variánssal szemben. Azt hiszem, jelentős esés lesz (a hatékonyságban). Nem tudom, hogy mennyi, mert még várnunk kell az adatokra. De minden szakértő, akivel beszéltem, azt mondja, hogy ez nem lesz jó” – állítja a konkurens gyógyszergyár vezetője, aki szerint hamarosan domináns lehet az új mutáns.
Az omikron esetén kevesebb, mint 25 nappal, azaz 3 héttel az 1%os jelenlétet követően bekövetkezik a 90% körüli dominancia, ezzel pedig kiszorítja a deltát, mely most a domináns mutáció. Összehasonlításként a delta esetében 100 napnak kellett eltelnie ugyanettől az időponttól a dominancia eléréséig, a béta pedig 100 nap után is csak 50% körüli esetszámért volt felelős.
Fotó: EyePress News / EyePress via AFP